Piknik Rodzinny 2022

W niedzielę 5 czerwca 2022 r. w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach odbył się tradycyjny Piknik Rodzinny pod hasłem "W gronie rodzinnym"

Na ten dzień Mieszkanki naszego Domu czekają z utęsknieniem, bowiem wówczas najczęściej odwiedzają je Rodziny. Szczególnie teraz po przerwie covidowej te spotkania sa niezmiernie cenne. Oprócz Rodzin w tym dniu dościliśmy Pana Zdzisława Antonia, Starostę Powiatu Lubelskiego, Panią Elżbietę Budzyńską, Sekretarz Gminy Strzyżewice, Panią Urszulę Sawecką, Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzyżewicach, Pana Sławomira Styka, Kierownika Działu ds. Pieczy Zastępczej w PCPR w Lublinie, Panią Renatę Rejnowską Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie wraz z Nauczycielami, którzy pracują w Filii w Kiełczewicach, Uczestników Klubu Seniora przy DPS Kiełczewice, Uczestników DD Senior+ z Piotrowic, Mysliwych z Koła Łowieckiego "Uroczysko" i innych Przyjaciół naszego Domu.

Spotkanie rozpoczęła Msza św., którą celebrowała ks. prof. Augustyn Eckmann. Piesni podczas Liturgii wykonywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzyżewice. Po Eucharystii był krótki koncert w wykonaniu Okiestry. Następnie  widzowie uczestniczyli w przedstawieniu, które przyblizyło wszystkim postać Eleonory Motylowskiej, Załozycielki Zgromadzenia Sług Jezusa oraz wydarzenia z zycia Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach. Po spektaklu zaprezentowała się grupa taneczna z układem "Parasolki". A następnie była biesiada... Uczestnicy spotkania mogli posmakować przygotowanych przez Seniorki i młodzież z "Biskupiaka" pierogów, bigosu, gulaszu z dziczyzny, który serwowali Panowie Myśliwi, ciast i napojów. Cieniste ogrody terenów rekreacyjnych Domu Pomocy Społecznej były doskonałym miejscem do spokojnych rozmów, czasu zabawy na świezym powietrzu i relaksu w gronie najbliższych.

Równoczesnie odbywały się kiermasze wyrobów Mieszkanek i Seniorek oraz przygotowanych kwiatów z ogrodów Domu Pomocy Społęcznej w Kiełczewicach. Dochód ze sprzedazy przeznaczymy na urządzenie kaplicy w naszym Domu.

Dziekujemy wszystkim za rodzinną atmosferę.