Wielki Post i Święta Wielkiej Nocy w naszym Domu

Jak zawsze Wielki Post rozpoczęlismy mszą św., podczas której ksiądz posypał popiołem głowy Mieszkanek, Pracowników i Uczestników Klubu Seniora.

W każdy piatek Wielkiego Postu odprawiana była Droga Krzyzowa, której przewodniczyły Mieszkanki z poszczególnych grup wychowawczych, Seniorzy, Uczennice i Nauczyciele z ZSS przy DPS w Matczynie Filia w Kiełczewicach. Mieszkanki wraz z Pracownikami uczestniczyły w integracyjnych   nabożeństwach w innych placówkach Powiatu Lubelskiego: w Dąbrowicy w Domu Dziecka, w Bełżycach w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, w Matczynie w Domu Pomocy Społecznej. Podobne nabożeństwo miało miejsce także w naszym Domu.

W niedziele po południu spiewałyśmy Gorzkie Żale.

Z radością Mieszkanki wraz z Seniorami wykonywały palmy i inne ozdoby świąteczne.

W czasie Triduum nasza wdzięćnośc wyraziłyśmy kapłanom: księdzu Marcinowi Jankiewiczowi, kapelanowi oraz księdzu prof. Anzelmowi Weissowi, przyjacielowi naszego Domu. W Wielki Piątekz wielkim przejęciem uczestniczyłyśmy w adoracji krzyża oraz poświęceniu nowej drogi krzyzowej w naszym ogrodzie. Będziemy mieć odtąd prywatna "Kalwarię". W Wielką Sobotę adorowałyśmy Jezusa w grobie w kościele   parafialnym. W tym dniu także było poświęcenie pokarmów.

Radość Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego udzieliła się wszystkim. Dla każdego był uśmiech i serdeczne życzenia.