Nowe usługi DPS Kiełczewice

Pierwszy miesiąc projektu „Nowe usługi DPS” za nami…

28 stycznia 2019 r. rozpoczęły się zajęcia integracyjne dla Seniorów oraz Mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach. Każdego dnia personel przygotowywał atrakcyjne zajęcia, w których chętnie uczestniczyli zarówno Seniorzy  jak i Mieszkanki DPS-u. 

Na zajęciach plastycznych wykonywane były ozdoby z papierowej wikliny, ale dużą popularnością cieszyły się warsztaty powertexu, podczas których powstały piękne obrazy. Seniorzy podzielili się swoimi umiejętnościami muzycznymi i tanecznymi wykonując różne pieśni i tańce regionalne. Podczas warsztatów teatralnych opracowywany jest scenariusz przedstawienia na Przegląd Teatralny. 

Seniorzy uczestniczyli wraz z Mieszkankami we Mszy św. w Dniu Chorego,  korzystając z sakramentu chorych.

Podczas zajęć w ferie zimowe doskonale się bawili z dziećmi ze szkół podstawowych z sąsiedztwa. Wówczas czytali dzieciom bajki, szyli walentynkowe serduszka, wykonywali maski na bal karnawałowy, pozowali do fotografii. 

Spotkania niosą nowe doświadczenia, są również okazją do podzielenia  się pasjami, umiejętnościami a przede wszystkim do wspólnego spędzenia czasu w ciekawym towarzystwie.

Drugą formą zajęć w ramach projektu są zabiegi rehabilitacyjne, z których seniorzy korzystają już od 11 stycznia 2019 r.  Powoli zaczyna tworzyć się kolejka chętnych…

Trzecią forma wsparcia jest wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, z której seniorzy również zaczęli korzystać, by ćwiczyć u siebie w domu.

Zapraszamy do udziału w projekcie tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali na wspólne i pożyteczne spędzanie przedpołudniowych godzin.