Dzieci i młodzież w DPS

Nasz Dom odwiedzają w ramach spotkań integracyjnych zaprzyjaźnione szkoły.

Współpracują z nami wolontariusze z Zespołu Szkół im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Organizują oni zajęcia plastyczne, wykonują kartki i stroiki świąteczne, uczestniczą w  corocznym pikniku, ogniskach, spotkaniach z Mikołajem,  oraz balach i zabawach. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu dyrekcji i wychowawców możliwe są wzajemne odwiedziny oraz  wszelkie działania dające młodym wolontariuszom możliwość kontaktu z osobami z niepełnosprawnością a naszym podopiecznym wiele radości.

 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Kiełczewic i Gimnazjum w Rechcie przedstawiają jasełka, montaże słowno muzyczne z okazji rocznic papieskich a także biorą udział w zabawach karnawałowych i andrzejkowych.

 

 

W czasie ważnych uroczystości towarzyszy nam Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Urzędzie Gminy Strzyżewice.

 

Od kilku lat odbywają się spotkania z uczniami Zespołu Szkół ogólnokształcących w Zakrzówku. Wspólnie organizujemy zajęcia plastyczne, spotkania okolicznościowe i spotkania opłatkowe.

 

W okresie święt Bożego Narodzenia, co roku koncert kolęd organizuje Zespół Orkiestry Dętej z Szastarki oraz zespół ludowy działający również przy kościele parafialnym w Szastarce.