Ferie zimowe

Już po raz czwarty, podczas ferii zimowych, dzieci z okolicznych szkół miały możliwość uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach. 

Przez cztery dni, pod okiem terapeutów, uczestnicy spędzali czas rozwijając swoje zainteresowania, zdolności, umiejętności oraz sprawność fizyczną.

Pierwsze nasze spotkanie było iście bajeczne. Dzieci opowiadały o ulubionych bajkowych bohaterach, a także tworzyły nowe baśniowe przygody. Inscenizując bajki przenosiły nas w magiczne miejsca, rozwijając swoja wyobraźnię i wrażliwość. Tego dnia na zajęciach plastycznych wykonały zakładki do książek. 

W drugi dzień ferii świętowaliśmy Walentynki. Z tej okazji rozmawialiśmy o miłości, przyjaźni i wzajemnym szacunku. Każdy uczestnik miał możliwość wykonać serca lub kartkę walentynkową dla swojej ukochanej mamy, babci lub przyjaciela. Dopełnieniem zajęć tego dnia były gry edukacyjne i wesoła zabawa taneczna.

Trzeci dzień ferii upłynął pod hasłem ”Fotografia dawniej i dziś”. Zajęcia z fotografii pozwoliły przybliżyć dzieciom jej historię. Nasz gość- pan Roman, fotograf z Bychawy przedstawił nam rozwój tej dziedziny od powstania pierwszego trwałego obrazu, poprzez tworzenie obrazu czarno- białego, kolorowego, pierwszego zdjęcia z lotu ptaka do współczesnej cyfryzacji. Szczególne zainteresowanie wśród uczestników budziły aparaty fotograficzne, które prezentował nasz gość. Miłym akcentem na zakończenie dnia były profesjonalne zdjęcia wykonane przez pana fotografa. Każde dziecko w wybranym przez siebie kostiumie pozowało do pamiątkowej fotografii indywidualnie i grupowo.

W ostatni dzień ferii postanowiliśmy zorganizować bal karnawałowy. Udział w nim poprzedzony był wielkim przygotowaniem. Każdy uczestnik zrobił maskę zdobioną cekinami, piórkami i wstążkami. Gdy klaun Walduś- nasz zabawny przyjaciel przybył do nas, rozpoczęła się karnawałowa zabawa. W rytm dyskotekowej muzyki wszyscy bawili się radośnie, uczestnicząc w proponowanych grach i zabawach ruchowych. 

Ferie 2019 były dla nas szczególne, ponieważ wzięli w nich udział również seniorzy z programu „Nowe usługi DPS Kiełczewice”. Państwo seniorzy chętnie uczestniczyli w naszych zajęciach integrując się z dziećmi oraz podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej. 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.