Karnawał

      Co roku karnawał jest okazją do spotkań, organizowane są zabawy taneczne i bale. Odwiedza nas w tym czasie zaprzyjaźniona młodzież z Biskupiaka, z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zakrzówku, dzieci ze szkoły z Rechty i Kiełczewic oraz zespóły z Szastarki. Wspólna zabawa przynosi wiele radości i jest okazją do integracji społecznej.

      Nasze podopieczne już od kilku lat biorą udział w balach karnawałowych organizowanych przez pana Janusza Kocka oraz pracowników i studentów Instytutu Genetyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W tym raku zabawę animowali aktorzy jednego z lubelskich teatrów, przedstawiciele Klanzy oraz wolontariusze. W czasie trwania balu nie brakowało tańców, wspólnych zabaw a także wizyty Mikołaja, który rozdał uczestnikom prezenty. Dziękujemy za zaproszenie i wspólna zabawę.

       W tym roku, w lutowy, słoneczny dzień odbył się kulig zorganizowany dla mieszkanek DPSu. Zaprzęgi składające się z 4 sani i 7 koni- kuców mknęły przez okoliczne, zaśnieżone pola i drogi. Uczestniczki podziwiały krajobrazy zwiedzając okolicę. Nie zabrakło śpiewów i gorącego posiłku.

 

11 lutego obchodziliśmy XXI Światowy Dzień Chorego. Na tę okazję mieszkanki przygotowały część artystyczną. Były to scenki o zdrowiu przeplatane humorystycznymi piosenkami. Miłą niespodzianką był zdrowy, pyszny deser- owocowy koktajl- przygotowany przez szefową kuchni- panią Danusię i podopieczne.