Świętowanie dnia bł. Honorata

13 października to liturgiczne święto bł. Honorata Koźmińskiego, patrona kaplicy w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach. Dzień ten nazwaliśmy "Odpustem w rodzinnym gronie".

Razem z Mieszkankami świętowali Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie, Uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Bełżycach, Wychowankowie Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej, Uczestnicy  Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie oraz Uczestnicy Klubu Seniora przy DPS w Kiełczewicach. W naszą radośc włączyli się Pan Andrzej Chrząstowski, Starosta Lubelski, Pani Marta Janeczko, Skarbnik Powiatu Lubelskiego, Pani Elżbieta Budzyńska, Sekretarz  Gminy Strzyżewice, Pan Jacek Figarski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie, Pani Aneta Hałabis, Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności w Lublinie, Pan Sławomir Piotrowski, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lublinie, Pani Danuta Adamek, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie. 

Świętowanie rozpoczęła msza święta, którą koncelebrowali ks. Marcin Jankiewicz, kapelan Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach i ks. Krzysztof Brodaczewski, proboszcz Parafii w Kiełczewicach Maryjskich. Przed celebracją Pani Magdalena Hebda zapoznała zebranych z mozliwością uzyskiwania odpustów w różnych okolicznościach i zachęciła do ich praktykowania.

Po mszy św. zespól teatralny złozony z pracowników Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach zaprezentował przedstawienie o bł. Honoracie, przybliżające postac tego niezwykłego zakonnika i wielkiego patrioty.

Jak to na odpuście bywa, nie zabrakło dobrego jedzenia, kramów i zabawy. Do tańca przygrywał zespół "Diament" z ŚDS w Bychawie.

To był piekny czas rodzinnego świętowania. Dziekujemy wszystkim, którzy tworzyli tę dobrą atmosferę.