Arteterapia

 

 

Każda grupa raz w tygodniu uczestniczy w zajęciach arteterapii, podczas których uczestniczki uczą się haftowania, szydełkowania, wyszywania i innych robótek ręcznych. W ten sposób rozwijają i podtrzymują swoja sprawność manualną i realizują swoje zainteresowania, aktywnie spędzając czas. Samodzielnie wykonane prace są niejednokrotnie ozdobą naszego domu lub prezentami dla rodzin, przyjaciół i sponsorów.

 

 

Oprócz zajęć grupowych, uzdolnione w tym kierunku podopieczne w wolnych chwilach chętnie wykonują swoje prace np. serwety, makaty i obrazy wykonane różnymi technikami. Inne podopieczne podczas zajęć świetlicowych rysują, malują, układają puzzle, klocki i grają w gry planszowe.

 

W ciągu roku znajdujemy wiele okazji by zaangażować nasze podopieczne w zajęcia z arteterapii połączone z integracją z zaprzyjaźnionymi szkołami. Z dziećmi i młodzieżą dziewczęta wykonują świąteczne kartki, pisanki, stroiki, bombki, gipsowe figurki, szopki Bożonarodzeniowe  i różnego rodzaju ozdoby.

 

Wykonane prace plastyczne są sprzedawane na kiermaszach świątecznych w Lublinie, okolicznych parafiach oraz wśród przyjaciół i znajomych.